Kahire Eğitim Müşavirliği

Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü Vefatının 85.Yıldönümünde Rahmetle Anıyoruz

Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü Vefatının 85.Yıldönümünde Rahmetle Anıyoruz

T.C. Kahire Büyükelçiliği olarak Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü Vefatının 85.Yıldönümünde rahmetle, saygıyla andık.

Program, Büyükelçiliğimizn Rezidansında icra edildi.

Tüm büyükelçilik çalışanlarının iştirakiyle gerçekleşen etkinlik, saygı duruşu ve istiklal marşı ile başladı.

Sayın Büyükelçi Salih Mutlu Şen ve Askeri Ataşe Albay Ahmet Tosun'un günün anlam ve önemine ilişkin kısa hitaplarıyla devam etti.

Büyükelçimiz Sayın Şen, Cumhuriyetin Türk milletinin bağımsızlık, özgürlük ve ilerleme ülküsü üzerine kurulu olduğunu; Mustafa Kemal Atatürk'ün bu ülküyü hayata geçiren büyük ve müstesna bir lider olduğunu; Yeni Yüzyıl'da ise bu ufkun Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile aynı temelde ve gelecek perspektifiyle temsil edildiğini ifade etti. Askeri Ataşe Albay Ahmet Tosun ise Cumhuriyetin büyük zorluklar altında Mustafa Kemal Atatürk'ün gücünü, iradesini, azim ve kararlılığını millet iradesinden alan siyasî liderliği sayesinde kurulduğuna ve bu tarihi kazanımların ilelebet yaşatılacağına dikkati çektiler. Bu vesileyle Eğitim Müşavirliği olarak Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü vefatının 85.yıldönümünde rahmet ve minnetle anıyoruz. 

 

 

10-11-202310-11-2023

Embasy of Turkey Educational Counsellors Office 10 el Aziz Osman St. Zamalek Cairo Egypt - 00 202 735 22 51

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.